Ocena zawodnicza

Ocena zawodnicza

--------

Ocena zawodnicza

Ocena zawodnika przygotowana jest w dłuższym przedziale czasowym. Przekazywana jest zawodnikowi oraz rodzicom w formie raportu, który zawiera składowe przygotowania technicznego, taktycznego, motorycznego. Raport stanowi zestawienie ocen punktowych, opisowych, graficznych, które w dokładny sposób definiują zawodnika, charakteryzują jego profil, oceniają parametry piłkarskie, wskazują mocne, słabe słabe strony, szanse, zagrożenia etc.

Poziom przygotowania technicznego oceniamy na podstawie analiz treningów indywidualnych oraz zapisów video z treningów. Najważniejszym kryterium oceny poziomu technicznego zawodnika jest jakość oraz szybkość wykonania poszczególnych elementów technicznych, ale przede wszystkim skuteczność tych działań w warunkach presji limitowanej oraz nielimitowanej.

Wskaźniki taktyczne oceniane są systematycznie na podstawie zapisu video gier oraz specjalnie przygotowywanych analiz gier zawodnika. Ocena zawodnika uwzględnia jego poziom w odniesieniu do wszystkich faz gry oraz wybranych momentów z piłką oraz bez piłki.

Ocena parametrów motorycznych jest wynikiem przeprowadzonych obiektywnych testów, do których wykorzystujemy profesjonalny sprzęt pomiarowy (np. fotokomórki). Koncentrujemy sie na dominujących w piłce nożnej zdolnościach motorycznych oraz wymaganiach stawianych zawodnikom grającym na konkretnych pozycjach.

PODSUMOWANIE:

UWAGI

 • ocena zawodnika przygotowana jest w formie dokumenty excel
 • wykonanie oceny zawodniczej dedykowane tylko zawodnikom trenującym w Kuźni Piłkarskiej, korzystających z analizy treningów oraz platformy internetowej

PROGRAM

CYKLICZNOŚĆ ZAJĘĆ

 • możliwość przygotowania oraz przekazania 1 oceny zawodniczej na pół roku

SPOTKANIE Z TRENEREM

 • 1x pół roku
  – spotkanie zawodnika z trenerem (lub / oraz rodzicem) ok. 60min

DEKLARACJA UCZESTNICTWA

PÓŁROCZNA

 • runda jesienna (sierpień – grudzień)
 • runda wiosenna (luty – czerwiec)

KOSZT

 • 200zł

  – opłata za przygotowanie, omówienie oraz przekazanie 1 oceny zawodniczej

CYKLICZNOŚĆ ROZLICZENIA

 • opłata jednorazowa za przygotowanie, omówienie oraz przekazanie oceny zawodniczej